Warsztaty ESO dla Przemysłu  
  Jesteś w: Warsztaty ESO / Organizatorzy

  Warsztaty ESO

  Branże przemysłu

  Program

  Materiały z konferencji

  Miejsce

  Rejestracja

  Lista uczestników

  Organizatorzy

  Patroni medialni

  ESO - co to jest

  ESO i przemysł

  ESO i Polska

  Projekt E-ELT

  Materiały dla prasy

  Kontakt

Organizatorami "Warsztatów ESO dla Przemysłu" są:Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższegi

Urząd kierujący działaniami administracji rządowej w zakresie rozwoju nauki i techniki oraz szkolnictwa wyższego. M.in. dysponuje budżetem na badania naukowe finansowane przez państwo.

http://www.nauka.gov.plPolskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA)

Organizacja zrzeszająca zawodowych astronomów. Istnieje od prawie 90 lat, a obecnie należy do niej ponad 250 członków. Wydaje m.in. czasopismo "Urania - Postępy Astronomii".

http://www.pta.edu.plCentrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN)

Jeden z głównych polskich naukowych instytutów astronomicznych. Placówka dysponuje szerokimi kontaktami międzynarodowymi.

http://www.camk.edu.plEuropejskie Obserwatorium Południowe (ESO)

Główna europejska organizacja przeznaczona do badań astronomicznych z południowej półkuli. W roku 2012 obchodziło 50-lecie swojego istnienia. ESO posiada wielkie obserwatoria na terenie Chile, w których pracują najnowocześniejsze na świecie teleskopy i instrumenty astronomiczne. Obecnie rozpoczyna budowę gigantycznego 39-metrowego teleskopu E-ELT, który za kilka lat stanie się największym teleskopem świata.

http://www.eso.org/public/polandMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie (CAMK PAN) Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO)
Wykonanie: Krzysztof Czart, część zdjęć: (c) Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO)